کشتن الاغ با پتک در سمیرم!

ه گزارش افکار نیوز به نقل از روزنامه شرق ،روز گذشته بار دیگر شبکه‌های اجتماعی شاهد دست به دست شدن فیلمی از همین دست بودند. این بار قربانی یک الاغ زبان بسته است.

آن‌گونه که تصاویر این فیلم چند ثانیه‌ای نشان می‌دهد فردی به وسیله ضربات سهمگین پتک، این الاغ را از پا در می‌آورد، همزمان با ضرباتی که به سر این حیوان وارد می‌شود قهقهه و خنده‌های بلند فردی که با دوربین تلفن همراهش از این صحنه فیلم می‌گیرد و فرد دیگری که در تصویر حضور دارد، شنیده می‌شود. آن‌طور که در فیلم دیده می‌شود این افراد فقط محض خنده و سرگرمی این عمل هولناک را انجام داده‌اند.

آن‌گونه که در ثانیه‌های آغازین این فیلم دیده می‌شود انجمن حمایت از حقوق حیوانات ایران که عضو جامعه جهانی حقوق حیوانات است فیلم را منتشر کرده و در ابتدای فیلم هشدار می‌دهد که به دلیل داشتن صحنه‌های دلخراش دیدن این فیلم برای کودکان مناسب نیست.

این انجمن در توضیح فیلم هم نوشته است: «در سالگرد سلاخی دلخراش دو توله خرس و مادرشان در سمیرم متاسفانه فیلم دیگری از این شهرستان به انجمن حمایت از حیوانات رسید که چند ثانیه بیشتر نیست... در این چند ثانیه کوتاه می‌توان به وضوع شاهد سقوط اخلاقیات و انسانیت بود... مطمئنا خدایی در همین نزدیکی‌ها شاهد این رفتار زشت و شنیع نوع انسان است...» براساس اعلام اعضای این انجمن این رخداد فجیع باز هم در شهرستان سمیرم رخ داده است؛ فیلم کشتار خرس هم که در آن نشان می‌داد فردی خرس مادر را کشته و شکم توله‌ها را پاره کرده و همراهش اقدام به فیلمبرداری از صحنه کرده بود توسط یکی از ساکنان منطقه ونک در سمیرم رخ داده بود.
پیگیری و واکنش رسانه‌ها به آن فیلم در نهایت به بازداشت عامل کشتار خرس ماده و دو توله‌اش که تحصیلکرده و دبیر آموزش‌وپرورش بود، ختم شد، با این حال اما دلیل اصلی پیگیری قضایی این رخداد نادر بودن گونه خرس قهوه‌ای در ایران و تحت حفاظت بودن آن عنوان می‌شد.

علاوه بر اینکه قانون در این رابطه صراحتا اعلام نظر کرده است اما در مواردی مانند آنچه در این فیلم جدید به وقوع پیوسته است قانون نظر خاصی ندارد. پیش از این هم دبیر انجمن دفاع از حقوق حیوانات در رابطه با ماجرای کشتار خرس قهوه‌ای به «شرق» گفته بود:

«مردم منطقه فرد دستگیر شده را فقط یکی از افرادی می‌دانند که به صورت وحشیانه و بدون ملاحظه در این منطقه اقدام به شکار و آزار و اذیت حیوانات می‌کنند و تعداد دیگری نیز هنوز به راحتی به این اقدامات دست می‌زنند و متاسفانه سازمان محیط‌زیست کاملا این منطقه را از خاطر برده است.

متهم دستگیر شده نیز سابقه بسیار زیادی در حیوان‌آزاری دارد اما همیشه از حاشیه امن برخوردار بوده و کسی مانع این شخص نمی‌شده است.

به‌عنوان مثال مردم محلی خبر داده بودند پیش از این متهم روباهی را گرفت و پایش را قطع کرد و از همین قسمت با کمپرسور بدنش را باد کرد تا حیوان ترکید.

همچنین در مورد دیگری یکی از نزدیکان این متهم شکم الاغی را سوراخ کرده و در داخل آن بنزین ریخته و آن را آتش زده بود و موارد دیگر که بسیار فجیع‌تر از فیلمی است که پخش شده است.»

/ 5 نظر / 35 بازدید
گفتارها

ای بیچاره تو برای اینکه مرا تحقیر کنی به من می گویی روزت مبارک. فکر کرده ای این کارت چه معنی دارد؟ بدبخت زبون معنی این کار این است که تو اگر بخواهی مردی را تحقیر کنی او را زن خطاب می کنی. من اگر زن بودم به زن بودنم افتخار می کردم ولی این طور که پیداست نادانی مثل تو از زن بودن احساس حقارت می کند. لازم نیست که تو نگران رسم های کنونی باشی نگران رسم ها و افکار دوران جاهلیت باش که تو هنوز ناخودآگاه پایبندش هستی. من نیز نگران هستم. نگران بحران روحی تو که بیماریت به مرحله حادی رسیده.

گفتارها

بارها با خودم فکر کردم که تو مشکلت چیه؟ ظاهر قضیه این طوریه که من و تو فاصله مکانی دور با هم داریم و شناختی از هم نداریم به جز مطالبی که در وبلاگ می نویسیم. دعوای تو از روزی شروع شد که من گفتم درهنگام راه پیمایی در جاهای نا امن وسایل با ارزش با خودم نمی برم که یک باره تو شورش کردی و هر اهانتی که دلت خواست نسبت به من و فرزندانم کردی. هر آدم با مختصری شعور می تواند بفهمد که این یک دلیل منطقی نمی تواند باشد و یک بهانه بود برای اینکه کینه خودت را نسبت به من و فرزندانم نشان دهی. اول فکر می کردم که نزدیک من زندگی می کنی و کسی تو را تحریک می کند و یا اینکه یکی از دشمنان من هستی و با نام مستعار می نویسی ولی وقتی فهمیدم که در بوشهر و تهران هستی و ... تقریباَ یقین پیدا کردم که از دست پسر من ناراحتی. خوب دختر کم عقل بهتر نبود از اول مشکلت را با من در میان می گذاشتی؟ شاید می توانستم به تو کمک کنم. با این همه دوباره می گویم اگر می توانم مشکلی از تو حل کنم بگو. فکر نکن این را از سر عجز می گویم و در مقابل تو کوتاه آمده ام. فقط خواستم به تو کمک کنم.

گفتارها

ببین دخترک. دوست دارم که این آخرین باری باشه که فکرم را به آدم بی سر و پایی چون تو مشغول می کنم. با اطلاعاتی که از من و فرزندانم بیان کردی متوجه شدم که نه من را دیده ای و نه من و فرزندانم را می شناسی چون آن چیزهایی که در موردشان گفتی نادرست است. آنها هر چه باشند از تو بهترند که معلوم نیست کجا بزرگ شده ای چون کوچکترین نشانه ای از بودن در یک محیط سالم در تو نمی بینم. باز هم به تو می گویم: ای دخترک سبک سر، هیچ دلیلی نمی بینم که اهانتهای پیر دختر عقده ای معلوم الحالی چون تو را تحمل کنم و تحمل نیز نخواهم کرد و در صورتی که یک بار دیگر، تاکید می کنم فقط یک بار دیگر کامنتی از تو با هر محتوایی ببینم کار های زیر را خواهم کرد: یکم: اراجیف تو را پاک می کنم و هر چه دلم خواست به جایش می نویسم تا ...ونت بسوزد دوم: به ازای هر کامنت تو دو کامنت با محتوایی در خور شخصیت کثیفت در وبلاگت خواهم نوشت.

دوست

چه کارهای فجیعی. آدم دلش ریش میشه دستت درد نکنه که به فکر همنوع هات هستی

پتک

کاشکی یه آدم نیکوکار پیدا بشه و تو رو هم با پتک نفله کنه